Porada 18.4.2011

  • záznam o volitelných předmětech
  • záznam o Nadačním fondu

Přepis záznamu

Bulasová: „Za druhé, pokud budou dotazy na Nadaci, …“

 

Hlas: „No“

 

Bulasová: „ … informace Nadace je v pořádku. Účetnictví překontroloval, éé, Krajský úřad, éé, od září, éé, nebo od minulého roku, ale teď od září intenzivně se tento problém řeší s právníkem, jediný problém je, že (dřív?) si ta Nadace, éé, v podstatě, éé, nebyla založena, éé, tak jak má být, takže teď se pracuje na tom, jakým způsobem, éé, v podstatě se přejde, é, na novou podobu.“

 

Tůmová: „Můžu k nadaci? Když je všechno tak úplně v pořádku, proč jsme dotěď dostali potvrzení že jsme zaplatili?“

 

Bulasová: „Protože účetnictví takové, že, é, máte doložené na příjmových dokladech, ty jsou v učetnictví, tam je podepsaná pokladní, že od Vás přijala ...“

 

Fialová: „Tak proč ho nemáme, příjmový doklad. Proč nám ho teda nedala?“

 

Bulasová: „... ale vždyť je v účetnictví, pokuď ho chcete, tak se zastavte, éé, ..“

 

Fialová: „Jistě že ho chci.“

 

Bulasová: „...paní asistentka vám ho dá.“

 

Tůmová: …(hluk).... bude vydán hromadně. Přímo od paní asistentky Vyšínský, řekla, já to udělám hromadně,“

 

B: „To já si toho vědoma nejsem,“

 

Tůmová: „protože jste to neslyšela , my jo.“

 

Bulasová: „... já si toho vědoma, nejsem, ale není to proti zákonům účtování. Důležité je to, že v pokladně, éé, tyhlety věci tam jsou a není, vy jste byly zvykly, že když se to tak to bylo na ten propisovací, teď se to dělá přes počítač, všechno je v programu zachyceno, všechno je v listinné podobě doloženo. Vy jste odevzdávali seznamy, ten seznam za kolik od koho, takže paní Vyšinská tam má odkoho přijala, kolik peněz přijala ...“

 

Fialová: „Já nemám.“

 

Bulasová: „... kdy, její podpis, to je všechno.“

 

Tůmová: „Já nemám nepotvrzení, že jsem předala peníze.“

 

Golová: „Takže pardon, paní ředitelko, takže takový ten velkej papír, jak jsme vždycky dostávali na třídní schůzku pro rodiče ten teďkon nebude, jo, tam jako co se co nadace přijala, kolik toho a kolik toho vydala, takový jak vždycky bylo,to vyúčtování … .“

 

Jílek: „To vyúčtování tam bylo, třeba a tak dál.“

 

(chvilka šeptání a ticha)

 

Hlasy: ….(hluk)....

 

Bulasová: „To je, no tak jako ten rozdíl je účetně uzavřen, ale ne jako za školní rok ale účetní rok.“

 

Hrbková nebo Krupková : „Musí být do konce prosince“

 

Bulasová: „Účtuje se jinak, že jo to nebude za školní rok ale“ ... (hluk) ..

 

Hlas: ... (něco mluví jako o třech letech) ….

 

Hlas: „To je jedno.“

 

Golová: „Takže rodiče … uviděj teďkon …. aha takže jim mám říct, teda že to neuviděj, že to uviděj až v září, jako nebo kdy … v listopadu to taky neuviděj protože to se …

 

Hlas: „... nebo v lednu ….“

 

Golová: „ ….v lednu nejsou třídní schůzky...“.

 

Bulasová: „No takhle to, tohle to dořešíme no ...(hluk).......“

 

  • záznam o slučování Gymnázia Josefa Jungmanna s roudnickým gymnáziem

Přepis záznamu:

Pavlů: „Jsem nepochopila ...(hluk) ... páteřní gymnázium o tom se smí mluvit nebo nesmí?“


Bulasová: „Můžete, samozřejmě tu informaci jsem, tu informaci jsem zapomněla, ano, samozřejmě ano. Nebo základní informaci, že zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo vznik páteřního gymnázia s účinností od 1. září 2012.“

Živcová: „A má nějaké podmínky, my je splňujeme všechny?“

Bulasová: „Samozřejmě, že je splňujeme. ...“

Živcová: „Já jsem si myslela …“

Bulasová: „….V prvé řadě jde o sloučení a pak teprve v té další fázi do té doby musí být zpracován podrobný vlastně projekt to znamená měsíc po měsíci, den po dní kdo o za to zodpovídá a tak dále to znamená v součinnosti obě dvě školy. A poté teprve, až když ta škola se sloučí tak teprve pak můžeme požádat o kredit páteřní školy.“

Živcová: „Teprve pak požádáme? Já tomu nerozumím paní ředitelko, ještě jednou. … (hluk) … teprve pak můžeme zažádat o páteřní, statut páteřní školy?“

Bulasová: „Já vám to teďkon nejsem, schopna říct z jednoho prostého důvodu protože tam jsou určité podmínky ...“

Živcová: „No právě na jsem se ptala, no.“

Bulasová: „No ano, a s tím že v podstatě, až vyzjistím jak je to na roudnickém gymnáziu, tak je možné že ty podmínky budeme splňovat. Poté tam jsou určitá kritéria takže já sama , ptáte se mě na něco co já tak dalece zatím nevím, právě proto ...“

Živcová: „… mluvíte o páteřní škole, tak předpokládám že už …“

Bulasová: „… dobře, tak sloučené gymnázium.“

Tůmová: „…(hluk).. protože my jsme nástupnické, vy jste chtěla říct asi nástupnická škola, né páteřní.“

Golová: „… protože paní ředitelko, víte co, proběhlo v novinách? Že obě ty školy jsou si rovnocenné!“

Bulasová: „Prosím vás … “

Golová: „A to asi budou číst rodiče (hluk) …“

Bulasová: „… (hluk) za prvé probíhá jednání a druhá věc je já se k tomu vyjadřovat nebudu, Prostě naše škola odevzdala záměry včas. Jeden záměr na celé regionální gymnázium jsem odevzdávala v polovině listopadu, nebo tedy na páteř, nebo tedy na sloučení gymnázia Lovosice, Litoměřice. Pak šla jednání dále, takže začátkem prosince jsem podávala kompletní záměr na regionální gymnázium, to znamená všechna tři. Politické rozhodnutí v Lovosicích bylo takové, že v podstatě Lovosice jdou pod zahradnické učiliště nebo chcete-li střední odbornou školu a s tím že v podstatě tyto dvě školy zbyly. Já jsem byla na jednání s panem ředitelem Mannem začátkem prosince, kdy jsem mu svůj záměr předložila, vypracovaný. To že pan ředitel mluví do médií jinak, já prostě, mě to připadá směšné, pro mě je podstatné to že my jako škola jsme v tomhletom daleko dali všechno v předstihu více a v podstatě podle toho záměru je i tak že to bude podle toho našeho záměru a né podle Roudnice, to si představuje pan ředitel, že budou dva samostatné subjekty, takhle to prostě v rámci optimalizace nefunguje, hlavně ekonomika by nám nefungovala.“

Živcová: „Takže my jsem nástupnickou organizací?“

Bulasová: „ano ...(hluk)... jo, to znamená, tam se právě musí sladit v podstatě ekonomika, rozpočtovat na střediska, spočítat počet studentů, spočítat počet pedagogů a tak dále. Musíme nechat znovu zapsat do rejstříku škol, vlastně tu změna a další a další věci, studijní obory, je to legislativně dlouhá cesta ale vede ven. Právě proto dneska už odjíždím na Ústecký kraj, budu jednat dál, takže, dejme tomu třeba za měsíc budu vědět, jak dlouho to provizorní období bude trvat co v tom provizorním období nám kraj umožní abychom mohli v podstatě kooperovat (nebo či a) komunikovat s druhým gymnáziem. To je všechno k tomu, nebo ještě někdo dotaz?“