Rok 2010

  Počátkem r. 2010 dochází k nákupu 6 ks interaktivních tabulí, z nichž část je nakoupena z peněz Nadačního fondu. Nadační fond zřídili rodiče studentů na konci devadesátých let. Do fondu se vybíralo ročně 300,- Kč na rodinu, v době nástupu nové ředitelky v něm mohlo být odhadem asi 250 tisíc Kč. Ředitelka Bulasová s tímto fondem nakládá zcela svévolně. S nikým výdaje nekonzultuje a nenechává výborem rodičů schválit. Finančními prostředky fondu mírně řečeno plýtvá. Nakupuje pro dospívající mládež pamlsky, jako by to byly děti z mateřské školy. Utrácí desetitisíce korun bez vědomí rodičů. Když chtěli rodiče na schůzce zástupců tříd využití těchto financí změnit, jejich názory nerespektovala a schůzku ukončila. Jedním z důvodů nesouhlasu rodičů s rozpočtem byl nákup účetního programu pro podvojné účetnictví, jenž nesouvisí s účelem fondu, kterým by měla být podpora studijních a soutěžních aktivit studentů. Hospodaření fondu nebylo zástupcům rodičů ani po urgencích předloženo s odůvodněním, že na to nemá ředitelka v počítači program. V březnu 2011 byla vymazána z krajského registru jména členů správní rady fondu. Další osud financí a nakládání s fondem není sponzorujícím rodičům znám, věc šetří orgány činné v trestním řízení.

Jaro 2010

  Na jaře 2010 bylo vyhlášeno na jeden den ředitelské volno - učitelský sbor měl za úkol pracovat na ŠVP a odstranit nedostatky zjištěné Českou školní inspekcí. Odborná práce ředitelky spočívala v upečení sekané k občerstvení pedagogického sboru.

  V tu dobu se ve škole dělaly sádrokartonové podhledy. Práce provedla firma Mrázek z obce Dobříň, v níž pracoval manžel ředitelky Bulasové Martin Bulas. Během roku 2010 zadala ředitelka Bulasová této firmě několik dalších zakázek. Na podzim roku 2010 musela ředitelka provést výběr dodavatele nové podlahy do sportovní haly gymnázia formou veřejné zakázky. Byla vybrána opět firma Milana Mrázka. Po poukázání na tyto souvislosti a podání trestního oznámení na policii na jaře 2011 Martin Bulas činnost ukončil.

  K 30.4.2010 byl ukončen pracovní poměr formou účelové výpovědi mzdové účetní Michaele Kosteasové – na uvolněné místo byla přijata jako asistentka ředitelky její kamarádka A.Vyšinská. Tato asistentka byla zaměstnána také jako učitelka informatiky, ačkoli se jedná o osobu bez pedagogického vzdělání a nemá žádnou odbornost na informatiku, pouze se ředitelka odvolává na její předchozí zkušenosti z grafického studia. „Učitelka“ nedodržovala platný ŠVP, podle slov studentů probíhala často výuka tak, že si žáci hráli počítačové hry, příp. bez dozoru stahovali zakázané soubory, za což jim pak byly následně uděleny důtky.

  První stížnosti rodičů se objevily v dubnu 2010 v souvislosti s případem Mgr. Malinové, učitelky fyziky a matematiky, speciální pedagožky se zaměřením na problematiku mimořádně nadaných dětí, a v té době jediné učitelky na škole, která ovládala práci s interaktivní tabulí. Mgr. Malinová byla kandidátka ze 3.místa na místo ředitele GJJ v konkurzním řízení. Kritizovala vedení školy a upozorňovala na porušování Školského zákona, proto se jí ředitelka Bulasová chtěla za každou cenu zbavit. Učitelka byla podrobena tvrdému bossingu ( např. uveřejňováním interních a zkreslených informací, častými „hospitacemi“, narušujícími schválně průběh výuky, nepravdivými hospitačními záznamy, vyzýváním k odchodu ze školy apod.). To vše se dělo před očima dětí. Pro mnohé žáky bylo traumatizujícím zážitkem vidět, jak zachází vedení školy s jejich oblíbenou učitelkou, chodili ze školy s pláčem, co se jejich paní učitelce děje. Rodiče tříd, jichž se to týkalo, intervenovali u ředitelky a chtěli znát důvod, proč má být dobrá učitelka donucena k odchodu. Během tříhodinové schůzky se odpovědi nedočkali. Již tehdy vyslovili obavu, že se ředitelka bude zbavovat dalších zkušených pedagogů a deklarovali, že si takové jednání nepřejí. K 30.6. 2010 byl Mgr. Malinové ukončen pracovní poměr „dohodou“ - prý z důvodu její nedostatečné kvalifikace. V současné době vyučuje na vysoké škole. Na základě provedených hospitací jí bylo odebráno osobní ohodnocení a paradoxně následně po ukončení pracovního poměru dohodou jí byly odměnou vyplaceny 3 platy.

  K 30.6.2010 také nebyla prodloužena pracovní smlouva s Mgr. Alešem Žákem (kandidát ze 4.místa na místo ředitele GJJ v konkurzním řízení), který měl zájem na gymnáziu pokračovat.

  V době maturitních zkoušek projevila ředitelka o jejich průběh minimální zájem a téměř nebyla ve škole přítomna. Zřejmě měla na práci něco důležitějšího.

Léto 2010

  Nastaly letní prázdniny a s nimi budování nových kabinetů – opět zakázka pro firmu Mrázek. V souvislosti s těmito změnami došlo ke stěhování věcí z kabinetů a zasahování do osobních věcí učitelů, aniž by o tom byli informováni. K 31.8.2010 byla ukončena pracovní smlouva dohodou s uklízečkou B.Podešvovou.

  Od konce školního r. 2009/2010 se komunikace na škole velmi zhoršila. Ředitelka Bulasová začala rozhodovat autoritativně ve všech oblastech školního života. Názory kolegů ji zcela přestaly zajímat, téměř nikomu nenaslouchala a nikoho nerespektovala. To byl hlavní důvod, proč část učitelů v září založila odborovou organizaci. Doufali, že se komunikace s ředitelkou zlepší, že odbory budou i ze zákona pro vedení školy partnerem k jednání. Od počátku jsou však vnímáni jako nepřátelé a ředitelka jejich četná upozorňování na porušování zákonů nebere v potaz. Členy základní organizace GJJ byli a jsou vesměs kantoři působící na škole řadu let, věrohodní a svými výsledky známí učitelé: Bašus Petr, Fialová Markéta, Hak Jan, Jadavanová Eva, Kalná Ivana, Kišová Eva, Kohout Jaroslav, Nergl Luboš, Pavlů Anna, Putnarová Jitka, Šíma Jaroslav, Šimánková Ludmila, Tůmová Iveta, Vomáčková Kateřina, Žáková Sabina, Ženklová Dagmar a Živcová Hana. Neustálými výpověďmi se však jejich počet na gymnáziu od dubna 2011 postupně snižuje. Členství v odborech za těchto represí předpokládá velkou osobní statečnost.

  Během srpna 2010 došlo údajně k vytopení haly gymnázia. O její renovaci se opět postarala firma Mrázek, ačkoli se měl konat výběr formou veřejné zakázky. Poškození haly v srpnu a odchod jedné učitelky na mateřskou dovolenou v lednu se stalo důvodem pro trvale nestabilní rozvrh žáků gymnázia. Rozvrhy zhotovené zástupcem ředitelky PaedDr. Antonín Lorencem Csc. byly ředitelkou odmítnuty.

Podzim 2010

  Generálka na státní maturity na gymnáziu málem neproběhla – ředitelka nezabezpečila dostatečné množství zadavatelů a nedostavila se ani na zahájení generálky MAG do ředitelny.

  „Mikulášská“ naproti tomu byla velkolepá: paní Bulasová v kostýmu anděla, s červeně namalovanými tvářičkami rozdávala perníčky! Studenti a kantoři byli místo výuky svědky trapné situace, kdy si ředitelka plete střední školu s mateřskou školkou. Pochopitelně se takové infantilní pitvoření neslučuje s autoritou ředitele střední školy a studenti to komentují po svém…

  V prosinci 2010 proběhl den otevřených dveří – ředitelka nebyla opět přítomna. Zásadně nekomunikuje s rodiči, nereaguje ani na jejich písemné podněty a nevyřizuje v zákonné lhůtě jejich stížnosti.

Zima 2010

  K 31.12.2010 došlo k ukončení pracovního poměru formou dohody s Mgr. Víchovou, další aprobovanou fyzikářkou. V průběhu roku 2010 rozvázala ředitelka Bulasová pracovní poměr s celkem pěti zaměstnanci. S poslední, učitelkou fyziky Víchovou, na samém konci roku 2010 i přes veřejně pronesený slib na poradě pedagogického sboru a slib daný odborové organizaci, že nikdo další již propuštěn nebude. Navíc odborová organizace nebyla o této výpovědi dopředu informována (§ 287 resp. 279-280 Zákoníku práce), aby mohla zaměstnance případně hájit.