Podzim 2011

  Na gymnázium nastupuje prozatímní ředitel Vlastimil Klobása z Teplic, jelikož o zástupkyni Hrbkové, která by správně měla do jmenování nového ředitele školu  řídit, se politici ČSSD domnívali (dle slov Fišery), že stojí na straně vzbouřenců. Na konci září se v Teplicích setkali člen petičního výboru Miloslav Šindelář a předsedkyně školské rady Dana Hrůzová s budoucím dočasným ředitelem, Ten je informuje o svých plánech rozvoje školy a přiznává, že na místo byl dosazen na základě známosti s Koudou.

  Během měsíce října měnil ředitel Klobása svá stanoviska k oběma výpovědím tak, jako se mění podzimní počasí. Odbory i zástupci petičního výboru mu několikrát předložili požadavek na zrušení výpovědí. Své konečné stanovisko sdělil ředitel na pedagogické radě 31. října, kdy popřel svá vlastní týden stará slova a oznámil, že oba přijmout nechce, protože se učitelé na jejich návratu nedohodli. Podobně jako Bulasová i Klobása odmítl přijmout odpovědnost (ačkoli ze zákona náleží výhradně jemu) a snažil se ji přenést na někoho jiného.  Na poradě se rovněž obhajoval že „ho Kouda seřval“.

  V první polovině října rozvířila veřejné mínění Jakubcova aféra s Kohoutem. Radní Jakubec asi přestal Kohouta platit a ten přiznal do médií, že byl najat na zkompromitování odborářů ve škole (v rozhovoru pro Deník zmínil Nergla) a že rovněž zorganizoval akci mrtvá kočka. Někteří politici vyzvali Jakubce k rezignaci, ten však výzvy ignoroval, ukázal hroší kůži, a dokonce se dostal na volební kandidátku okresní organizace ČSSD v Děčíně.

  Na samém konci října se členové petičního výboru a učitelé zúčastnili v Ústí n. L. debaty špiček ČSSD s voliči. Ohledně situace na gymnáziu bylo položeno 7 dotazů, kterých se ujal vicehejtman Fišera a „spláchl“ je jedinou odpovědí (slíbil řešení a opět nesplnil). MFDnes o debatě napsala dva kritické články.

  V první polovině listopadu sepsala a signovala skupina složená z rodičů, učitelů a občanů Litoměřicka tzv.. „Litoměřickou výzvu za očistu politiky v kraji“. Bezprostředním (i když ne jediným) podnětem k ní bylo zvolení Jakubce na druhé místo děčínské kandidátky.

  Sedmého prosince se na gymnáziu konala schůzka dočasného ředitele s rodiči, kterých přišlo asi padesát. Někteří z nich upozorňovali na škodlivé následky výpovědí včetně  ztrát ze mzdového fondu (přesčasy se proplácejí dvojnásobnou sumou). Zazněly i další podněty, ale ředitel Klobása je do svého jmenování trvalým ředitelem odmítl  řešit, osobní kariéra mu je přednější. Podobně se vyjádřil i do regionálních zpráv ČT (17. prosince). Hrozba případných statisícových ztrát pro školu po prohraných soudních sporech ředitele Klobásu zřejmě nijak nestraší.

 

Zima 2011

  Zima začala revokací slučování gymnázií. Revokaci na návrh Rady kraje (s iniciativou přišla ODS) schválilo krajské zastupitelstvo. Vinu hodili krajští politici na ministra Dobeše. Slučování s roudnickým gymnáziem tak padlo.
  Na samém konci roku vychází v Deníku článek o výzvě sedmadvaceti občanů Litoměřicka, která je adresována Radě kraje a bývalé ředitelce Bulasové. Název článku byl: Bulasová vraťte 166 800,- Kč. Výzva se týká peněz za účelový personální audit, který Bulasová proplatila z provozních prostředků školy v září 2011, a tím organizaci  finančně poškodila. Rada kraje na výzvu odpověděla obsahově zcela sterilním (čili naprosto nic nesdělujícím) dopisem.